فایل سل 7 فروشگاه کالا و فایل های کاربردی و مورد نیاز شما...

هر آنچه نیاز دارید با بهترین قیمت از فایل سل 7 بخرید!

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 182
  • بازدید دیروز : 2617
  • بازدید کل : 607425

دانلود پاورپوینت بررسی نمونه های مجتمع مسکونی


دانلود پاورپوینت بررسی نمونه های مجتمع مسکونی

دانلود پاورپوینت بررسی نمونه های مجتمع های مسکونی

_ زاها حدید برج آفتابی ، شبکه ای فضایی و رقصان
زاها حدید ؛ برج آفتابی ، شبکه ای فضایی و رقصان زاها حدید برج آفتابی را به گونه ای بدیع و زیبا طراحی کرده که با زمینه خود ادغام شده است . این برج آفتابی کاربری های متفاوتی را شامل می شود از جمله : مسکونی ، تجاری ، اداری و هتل . طراحی این برج با برنامه ریزی خاصی انجام شده است . به گونه ای که کاربری های متفاوت آن از نظر رفتاری با یکدیگر تداخل نداشته باشند و ایجاد اغتشاش نکنند . حدید برای رفع این مشکل برنامه ریزی منسجم و استراتژی متفاوتی در نظر گرفته است . بخش مرکزی برج جایی ست که محل اتصال کاربری های متفاوت ساختمان است . طرح ریزی آن طبقه طبقه است ؛ طوری که یک کاربری بر روی کاربری دیگر قرار گرفته است . در قسمت میانی برج چند شاخه می شود و در بالا دوباره این شاخه ها به هم می رسند . حدید در طراحی برج به خوبی توانسته است فضاهای عمومی را از فضاهای خصوصی جدا کند.

بانک مرکزی اروپا؛ کوپ هیملبلا و استراتژی اتصال در ترکیب عمودی حجم های پیچشی
کوپ هیملبلا مسابقه طراحی این پروژه را در سال ۲۰۰۵ برنده شد.این پروژه در شهر آستنِ فرانکفورت،در زمین هول سیل مارکت ساخته خواهد شد.این ساختمان با ارتفاعی حدود ۱۸۵ متر، دو برج با شکلی چند گوشه و جهت گیری شرقی-غربی فرمی دارد که از تمام نقاط کلیدی در مرکز شهر فرانکفورت و رودخانه اصلی قابل رؤیت است.افتتاح ساختمان بانک مرکزی اروپا برای سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی شده است.

برج دهکده ام وی ار دی وی
گروه معماری ام وی ار دی وی MVRDV به همراه دفتر معماری ای دی ایی پی تی ADEPT در رقابت طراحی اسمان خراشی جدید در وُدُر Vodovre از توابع شهرداری مستقل کوپن هاین ،در دانمارک برنده اعلام شدند. این برج ـ دهکدهsky village ، ۱۱۶ متر ارتفاع دارد و از ترکیب خانه هایی با واحدهای مجزا و اسمان خراشی برای خلق یک دهکده ی عمودی استفاده کرده است. مبتنی بر ساختار شبکه ای انعطاف پذیر برج از اجزا، پیکسل ها یا واحدهای ۶۰ متر مربعی تشکیل شده است، که در اطراف هسته ی مرکزی برج سازمان یافته اند و میتوانند برای طراحی مجدد یا ترکیب مجدد فضاهای بزرگتر به کار ایند. طبقات پایینی برج میدان عمومی ، مغازه ها، رستوران ها، واحدهای اداری را در خود جای می دهد و قسمت میانی برج که به سمت شمال جهت گیری شده باغ های مرتفع متنوعی که در طول تراس های ضلع جنوبی بنا قرار گرفته اند را ایجاد کرده اند.

برج های سه گانه سفدی تغلیظ چگالی خرده ایی از عالم
این سه هتل برج مانند با ۲۵۶۰ اتاق لوکس و ارتفاعی بلندتر از برج ایفل با مساحت ۲۶۵.۶۸۳ مترمربع وهزینه ای بالغ بر ۵۷۰۰۰۰۰۰۰۰$ آمریکا، در سنگاپور واقع شده و در طبقات آخر توسط پارکی( ۹.۹۹۱مترمربع)به هم متصل شده اند. این پارک یک رصدخانه عمومی ، مسیرهای پیاده روی، باغ ها ، رستوران ها، سالن استراحت و یک استخرشنای نامحدود را گرد هم آورده. بزرگی آن به اندازه قرارگیری چهارونیم جتِ جامبو Jumbo Jets A380 است که برج ها را به هم پیوند می زند و ۶۵متر پیش آمدگی که یکی از بزرگترین پیش آمدگی های عمومی جهان است.

برج های لاس وگاس؛استراتژی انحراف در سرزمین فرصت ها
در شهری مملو از ساختمانهای عجیب ایجاد یک معماری مدرن کاریست بس مشکل.اما برجهای انحرافی هلموت جان که در لیست شش ساختمانی قرار دارد که موفق به اخذ LEED GOLD شده اند کاریست متمایز با دیگر سازه ها. یک گزارشگر در شرح جالبی این برجها را به دو مست تشبیه کرده که در حال تلو تلو خوردن هستند.

برج های نانو ، معماران آلارد ، دوبی
برج های نانو ، به عنوان مقر جدید پارک تحقیقاتی دیوبیوتک DuBiotech در دوبی، توسط معماران آلارد Allard پیشنهاد شده . این ترکیب شامل ۱۶۰۰۰۰ مترمربع فضای اداری ، آزمایشگاه ها ، هتل ، مسکونی و به همراه امکانات پشتیبانی در یک برج با ارتفاع ۲۶۲ متر می باشد . پوششی در نزدیکیِ سطح زمین ، سایه بانی را فراهم کرده ، در حالی که یک ورودی چشمگیر برای برج ها ایجاد می کند : یک صفحه زمینی مفهومی که برج ها از درون آن رشد می کنند . معماری جالب توجه آن ، شبکه ای تکرارشده از ساختار پوشش محافظ خارجی بنا است که دارای تیرهای غیر منحنی ولی با طول های برابر می باشد . نمای کل برج چند وجهی است – با الهام از لوله کربن در مقیاس نانو – و ساختار ، اتصالاتی برای تغییرجهت هندسی از عمودی به افقی، به وجود می آورد که فرصت های متعددی برای تقسیم فضاهای داخلی در امتداد خطوط جرزها فراهم می کند .

برج هرمیتاژ از نورمن فاستر؛ پلازای عمودی
فاستر و همکارانش طراحی برج ۳۲۰ متری در کنار رود سن ، خارج از پاریس به عنوان بلندترین برج چند منظوره در غرب اروپا را به عهده داشته اند . توسعه پلازای هرمیتاژ با کاربری ترکیبی ، آپارتمان ها ، دفاتر اداری ، هتل و اسپا درون دو ساختمان جدید و همچنین یک پلازای عمومی در دامنه ای مقابل یک جاده شلوغ فراهم می کند . دو برج با طراحی الماس شکل در پلان ، دارای فرم پیچشی هستند که همچنانکه به ارتفاع آنها افزوده می شود ، تدریجأ گسترده تر می شوند .

آسمان خراش در قاهره؛ زاها حدید و نئولیبرالیسم جهانی
در سال ۲۰۰۷ زاحا حدید معمار انگلیسی عراقی، پروژه طراحی برج نیل را آغاز کرد. آسمان خراش چند منظوره ای که در کنار لبه شمالی قاهره جای گرفته است.( برای آنانی که قاهره را می شناسند، این برج در نزدیکی برج دو قلوی بانک نشنال اهلی در ماسپرو است) برج نیل با ارتفاع ۲۵۰ متر و ۷۰ طبقه بلندترین آسمان خراش مصر خواهد بود. عناصر ساختاری اصلی برج دیواره های باله مانند بتنی است که به آرامی در طول ارتفاع سازه پیچیده اند و نماهای مختلفی را برای مستاجرین برج گشوده اند. این دیواره های باله مانند با انعکاسی که ایجاد می کنند ظاهری پویا به نمای خارجی برج می دهند. در این برج خانه ها و آپارتمانها و هتلی با امکانات رفاهی کامل تعبیه شده است.

آسمانخراش حبابی؛ استالاگمیت سفید دنیای ابی
آسمانخراش حبابی توسط معماران ایرانی فرزاد میرشفیعی، امین آقا قلی زاده، فرزین میثمی وپیمان اعلایی طراحی شده است. پوسته بیرونی بر اساس خصوصیات ایرودینامیک حباب ها، در مقابل انحراف حاصل از نیروی باد جانبی حین بادهای سخت اقیانوسی طراحی شده است. سه پایه در شالوده ویک هسته سازه ایی مهاربندی شده، مقاومتی مازاد در مقابل نیروهای جانبی فراهم می کند. مطابق با جهت باد وجهت تابش خورشید، شکاف هایی بین حباب ها در سطح های مختلف وجود دارد. فضاهای سبز وباغچه های مرتفع در این شکاف ها تعبیه می شوند تا برای ساختمان و مردم فضاهای اجتماعی فراهم کند- دریچه های هوشمند در این نواحی اجازه می دهد تهویه طبیعی توسط اثر دودکش حاصل از اتریم مرکزی اعمال گردد. سیستم های الکتریکی و مکانیکی در لوله ها جاسازی شده اند که در امتداد نمای خارجی بالا می روند. این لوله ها در رنگ های مختلفی در شب روشن می شوند. تبدیل کننده های انرژی امواج، سیستم های جمع اوری مجدد آب ، صفحات خورشیدی و توربین های بادی تعدادی از شاکله های مهم طراحی سبز به کار گرفته شده در آسمانخراش حبابی هستند.

برج استراتا- هانی رشید ؛ پیچش خلاقیت و پایداری
هانی رشید و آن کوتر ، از بنیانگذاران و مدیران بنیاد معماری اسیمتوت به علت فعلیت های علمی و مبتکرانه خود در دو دهه اخیر ، به عنوان معمارانی پیشرو و طرفدار معماری تحول گرا در عصر اطلاعات و طلایه دار ابداعات فنی در عرصه ساخت و تولید ، توجهات بین المللی بسیاری را به خود جلب کرده اند . رویکرد اصلی این گروه ابداع الگو های نو و به نقد کشیدن وضع موجود است . این معماران در سال ۲۰۰۸ طراحی مجموعه مسکونی را آغاز کردند .این ساختمان مسکونی ۱۶۰ متری ، با ۴۰ طبقه ارتفاع از آپارتمان های مجلل در ساحل ال رها در ابوظبی شکل گرفته است . زمان نهایی بهره برداری از پروژه سال ۲۰۱۱ پیش بینی شده است . ایده اصلی هانی رشید استفاده از روابط ریاضی در مدل سلزی برای خلق فرمی انتزاعی و جاه طلبانه است که نمایانگر توان مالی و اقتصاد رو به رشد امارات متحده عربی باشد . طراحان اسیمتوت ” Asymtote” با استفاده از روش های مدل سای پارامتریک از شروع طراحی تا فاز تولید پیشرفته ، ساختمانی هوشمند و دارای استخوان بندی طره ای شکل را با رویکرد پایداری شکل داده اند که با ارتفاع بی نظیرش در منطقه خط آسمان را شکسته و بر مناظر شهری مسلط شده است .

فرنک گری در منهتن، برج بیکمن؛ ساختمانی چند منظوره با پوسته ایی مواج:
ساخت برج بیکمنbeekman توسط فرانک گری در نیویورک. محل این برج ۷۶ طبقه ی مسکونی در جنوب میدان شهرداری و پل بروکلین ، شامل یک دبستان عمومی، اپارتمان های لوکس ، مکانی برای بیمارستان مرکز شهر نیویورک و جایگاهی برای پارک ماشین در زیر زمین میباشد. ساختار اسکلت ساختمان از بتن مسلح که با پوسته ی فولادی چین دار پوشانده شده است، میباشد. برج با مساحت ۱/۱ میلیون فوت مربع ، یکی از بلندترین ساختمان شهر است.

شهر عمودی تای یی وی؛ مدول های شش ضلعی قابل تطبیق با پیش بینی جمعیت:
عمار” تای یی وی” اهل مالزی،به تازگی از پروژه شهرعمودی ِ رفیع با واحد های مسکونی ۶ ضلعی پرده برداری کرد، که راه حلی برای مشکلات رشد جمعیت در شهرهای آسیایی می باشد. برج خود را به عنوان یک داربست معرفی کرده و همزمان با جمعیت ِدر حال گسترش ، واحد های مدولار می توانند به ساختار اصلی آن اضافه شوند. “تای یی وی ” طرح خود را از نظریه لوکوربوزیه “خانه ماشینی است برای زندگی” الهام گرفته.این پروژه در اصل یک جامعه با گسترش بی رویه را به یک جهت گیری عمودی سوق می دهد. یک ساختار انعطاف پذیر که می تواند به راحتی برچیده و به مکان یا شهری دیگر حمل شود. شهروندان قادر خواهند بود، متناسب با خواسته های هریک از افراد خانواده، واحد یا واحدهای دیگری خریده و به ساختمان خود اضافه کنند و یا برای خانواده های بزرگتر، این واحدها را با هم ترکیب کنند.معمار پیشنهاد میدهد که فضاهای بازِ اضافی می تواند، به فضای سبز،مراکز تفریحی ویا امکانات پژوهشی اختصاص داده شوند.

برج مایکل شماخر؛ هم گرایی عمودی انگاره دینامیسم
دومعماربا نام های Chris Bosse and Tobias Wallisser درشرکتLAVA ازبرج مایکل شماخر قهرمان مسابقات فرمول یک پرده برداری کردند.این برج۵۹ طبقه درمنطقه زیبای Cityscape قراردارد.ویکی ازهفت ساختمانی ست که در جهان باهمکاری قهرمان پیشین فرمول یک ساخته شده و نام وی نشان این ساختمان می باشد.این برج سمبل گذراز تفکرسنتی معماریست.چرا که طراحان این اثرنسل جدیدی ازمعماری راعرضه کرده اند.این سازه توجه محافل معماری را به خودمعطوف کرده است، چرا که چیزیست مثل سازه مکعب یخی پکن و یا موزۀ مرسدس بنزآلمان.این سازه با الهام از دانه های هندسی برف،شکل ایرودینامیک ماشین های فرمول یک، یک کپسول درحال سرعت،حالت سیال مایع،تکنولوژی آینده وساختارهای موجود در طبیعت طراحی شده است. و بر این اساس شکلی فریبنده وغیرقابل پیش بینی دارد که درعین حال بسیارزیبا بوده و از استانداردهای بالایی برخورداراست.دراین سازه ماحالتی ازهنر و معماری می بینیم که با مصالح جدید وخلاقانه ای کارشده است.این پروژه درسال ۲۰۰۹ کلید خورده.

تراس های بیروت؛ هرزوگ ـ دی مورن و بازتعریف بنا در مقیاس شهر
معماران سوئیسی هرزوگ و دی مورن Herzog and de Meuronاین برج آپارتمانی را با صفحه های کف پیش آمده و تراس ها برای بیروت، لبنان طراحی کردند. این طرح به عنوان بخشی از یک طرح کامل برای احیای این منطقه از شهر ، ایجاد شده ، که شامل یک تفرجگاه ساحلی است.

سبک فولدینگ:
فولدینگ ، عمودگرایی ، طبقه بندی و سلسله مراتب را مردود می داند و به جای آن افقی گرایی را مطرح می کند . از نظر فولدینگ همه چیز همسطح یکدیگر است . دلوز در کتاب خود به نام ، فولد ، لایبنیتز و باروک ( ۱۹۸۲ ) جهان را چنین تبیین می کند : ” جهان به عنوان کالبدی از فولدها و سطوح بی نهایت که از طریق فضا ، زمان فشرده شده ، در هم پیچ و تاب خورده و پیچیده شده است . ” دلوز هستی و اجزاء آن را همواره در حال شدن می بیند .
یکی از موارد کلیدی در مباحث مطرح شده توسط دلوز ، افقی گرایی است . دلوز به همراه یار همفکر خود ، فیلیکس گاتاری ، مقاله ای به نام ” ریزوم ” در سال ۱۹۷۶ در پاریس منتشر کرد . این موضوع در کتاب هزار سطح صاف ( ۱۹۸۰) به صورت کامل تر توسط این دو مطرح گردید . رزیوم گیاهی است بر خلاف سایر گیاهان ، ساقه آن به صورت افقی و در زیر خاک رشد می کند . برگ های آن خارج از خاک است . با قطع بخشی از ساقه آن ، این گیاه از بین نمی رود ، بلکه از همانجا در زیر خاک گسترش می یابد و جوانه های تازه ایجاد می کند .
این دو متفکر با مطرح نمودن بحث ریزوم ، سعی در بنیان فکنی اندیشه غرب کردند و اصول اولیه آن را زیر سوال بردند . از نظر آنها ، عقلانیت غرب به صورت سلسله مراتب عمودوار ، درخت گونه و مرکز مدار است .

این فایل دارای ۴۸ اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.

_ زاها حدید برج آفتابی ، شبکه ای فضایی و رقصان
زاها حدید ؛ برج آفتابی ، شبکه ای فضایی و رقصان زاها حدید برج آفتابی را به گونه ای بدیع و زیبا طراحی کرده که با زمینه خود ادغام شده است . این برج آفتابی کاربری های متفاوتی را شامل می شود از جمله : مسکونی ، تجاری ، اداری و هتل . طراحی این برج با برنامه ریزی خاصی انجام شده است . به گونه ای که کاربری های متفاوت آن از نظر رفتاری با یکدیگر تداخل نداشته باشند و ایجاد اغتشاش نکنند . حدید برای رفع این مشکل برنامه ریزی منسجم و استراتژی متفاوتی در نظر گرفته است . بخش مرکزی برج جایی ست که محل اتصال کاربری های متفاوت ساختمان است . طرح ریزی آن طبقه طبقه است ؛ طوری که یک کاربری بر روی کاربری دیگر قرار گرفته است . در قسمت میانی برج چند شاخه می شود و در بالا دوباره این شاخه ها به هم می رسند . حدید در طراحی برج به خوبی توانسته است فضاهای عمومی را از فضاهای خصوصی جدا کند.

بانک مرکزی اروپا؛ کوپ هیملبلا و استراتژی اتصال در ترکیب عمودی حجم های پیچشی
کوپ هیملبلا مسابقه طراحی این پروژه را در سال ۲۰۰۵ برنده شد.این پروژه در شهر آستنِ فرانکفورت،در زمین هول سیل مارکت ساخته خواهد شد.این ساختمان با ارتفاعی حدود ۱۸۵ متر، دو برج با شکلی چند گوشه و جهت گیری شرقی-غربی فرمی دارد که از تمام نقاط کلیدی در مرکز شهر فرانکفورت و رودخانه اصلی قابل رؤیت است.افتتاح ساختمان بانک مرکزی اروپا برای سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی شده است.

برج دهکده ام وی ار دی وی
گروه معماری ام وی ار دی وی MVRDV به همراه دفتر معماری ای دی ایی پی تی ADEPT در رقابت طراحی اسمان خراشی جدید در وُدُر Vodovre از توابع شهرداری مستقل کوپن هاین ،در دانمارک برنده اعلام شدند. این برج ـ دهکدهsky village ، ۱۱۶ متر ارتفاع دارد و از ترکیب خانه هایی با واحدهای مجزا و اسمان خراشی برای خلق یک دهکده ی عمودی استفاده کرده است. مبتنی بر ساختار شبکه ای انعطاف پذیر برج از اجزا، پیکسل ها یا واحدهای ۶۰ متر مربعی تشکیل شده است، که در اطراف هسته ی مرکزی برج سازمان یافته اند و میتوانند برای طراحی مجدد یا ترکیب مجدد فضاهای بزرگتر به کار ایند. طبقات پایینی برج میدان عمومی ، مغازه ها، رستوران ها، واحدهای اداری را در خود جای می دهد و قسمت میانی برج که به سمت شمال جهت گیری شده باغ های مرتفع متنوعی که در طول تراس های ضلع جنوبی بنا قرار گرفته اند را ایجاد کرده اند.

برج های سه گانه سفدی تغلیظ چگالی خرده ایی از عالم
این سه هتل برج مانند با ۲۵۶۰ اتاق لوکس و ارتفاعی بلندتر از برج ایفل با مساحت ۲۶۵.۶۸۳ مترمربع وهزینه ای بالغ بر ۵۷۰۰۰۰۰۰۰۰$ آمریکا، در سنگاپور واقع شده و در طبقات آخر توسط پارکی( ۹.۹۹۱مترمربع)به هم متصل شده اند. این پارک یک رصدخانه عمومی ، مسیرهای پیاده روی، باغ ها ، رستوران ها، سالن استراحت و یک استخرشنای نامحدود را گرد هم آورده. بزرگی آن به اندازه قرارگیری چهارونیم جتِ جامبو Jumbo Jets A380 است که برج ها را به هم پیوند می زند و ۶۵متر پیش آمدگی که یکی از بزرگترین پیش آمدگی های عمومی جهان است.

برج های لاس وگاس؛استراتژی انحراف در سرزمین فرصت ها
در شهری مملو از ساختمانهای عجیب ایجاد یک معماری مدرن کاریست بس مشکل.اما برجهای انحرافی هلموت جان که در لیست شش ساختمانی قرار دارد که موفق به اخذ LEED GOLD شده اند کاریست متمایز با دیگر سازه ها. یک گزارشگر در شرح جالبی این برجها را به دو مست تشبیه کرده که در حال تلو تلو خوردن هستند.

برج های نانو ، معماران آلارد ، دوبی
برج های نانو ، به عنوان مقر جدید پارک تحقیقاتی دیوبیوتک DuBiotech در دوبی، توسط معماران آلارد Allard پیشنهاد شده . این ترکیب شامل ۱۶۰۰۰۰ مترمربع فضای اداری ، آزمایشگاه ها ، هتل ، مسکونی و به همراه امکانات پشتیبانی در یک برج با ارتفاع ۲۶۲ متر می باشد . پوششی در نزدیکیِ سطح زمین ، سایه بانی را فراهم کرده ، در حالی که یک ورودی چشمگیر برای برج ها ایجاد می کند : یک صفحه زمینی مفهومی که برج ها از درون آن رشد می کنند . معماری جالب توجه آن ، شبکه ای تکرارشده از ساختار پوشش محافظ خارجی بنا است که دارای تیرهای غیر منحنی ولی با طول های برابر می باشد . نمای کل برج چند وجهی است – با الهام از لوله کربن در مقیاس نانو – و ساختار ، اتصالاتی برای تغییرجهت هندسی از عمودی به افقی، به وجود می آورد که فرصت های متعددی برای تقسیم فضاهای داخلی در امتداد خطوط جرزها فراهم می کند .

برج هرمیتاژ از نورمن فاستر؛ پلازای عمودی
فاستر و همکارانش طراحی برج ۳۲۰ متری در کنار رود سن ، خارج از پاریس به عنوان بلندترین برج چند منظوره در غرب اروپا را به عهده داشته اند . توسعه پلازای هرمیتاژ با کاربری ترکیبی ، آپارتمان ها ، دفاتر اداری ، هتل و اسپا درون دو ساختمان جدید و همچنین یک پلازای عمومی در دامنه ای مقابل یک جاده شلوغ فراهم می کند . دو برج با طراحی الماس شکل در پلان ، دارای فرم پیچشی هستند که همچنانکه به ارتفاع آنها افزوده می شود ، تدریجأ گسترده تر می شوند .

آسمان خراش در قاهره؛ زاها حدید و نئولیبرالیسم جهانی
در سال ۲۰۰۷ زاحا حدید معمار انگلیسی عراقی، پروژه طراحی برج نیل را آغاز کرد. آسمان خراش چند منظوره ای که در کنار لبه شمالی قاهره جای گرفته است.( برای آنانی که قاهره را می شناسند، این برج در نزدیکی برج دو قلوی بانک نشنال اهلی در ماسپرو است) برج نیل با ارتفاع ۲۵۰ متر و ۷۰ طبقه بلندترین آسمان خراش مصر خواهد بود. عناصر ساختاری اصلی برج دیواره های باله مانند بتنی است که به آرامی در طول ارتفاع سازه پیچیده اند و نماهای مختلفی را برای مستاجرین برج گشوده اند. این دیواره های باله مانند با انعکاسی که ایجاد می کنند ظاهری پویا به نمای خارجی برج می دهند. در این برج خانه ها و آپارتمانها و هتلی با امکانات رفاهی کامل تعبیه شده است.

آسمانخراش حبابی؛ استالاگمیت سفید دنیای ابی
آسمانخراش حبابی توسط معماران ایرانی فرزاد میرشفیعی، امین آقا قلی زاده، فرزین میثمی وپیمان اعلایی طراحی شده است. پوسته بیرونی بر اساس خصوصیات ایرودینامیک حباب ها، در مقابل انحراف حاصل از نیروی باد جانبی حین بادهای سخت اقیانوسی طراحی شده است. سه پایه در شالوده ویک هسته سازه ایی مهاربندی شده، مقاومتی مازاد در مقابل نیروهای جانبی فراهم می کند. مطابق با جهت باد وجهت تابش خورشید، شکاف هایی بین حباب ها در سطح های مختلف وجود دارد. فضاهای سبز وباغچه های مرتفع در این شکاف ها تعبیه می شوند تا برای ساختمان و مردم فضاهای اجتماعی فراهم کند- دریچه های هوشمند در این نواحی اجازه می دهد تهویه طبیعی توسط اثر دودکش حاصل از اتریم مرکزی اعمال گردد. سیستم های الکتریکی و مکانیکی در لوله ها جاسازی شده اند که در امتداد نمای خارجی بالا می روند. این لوله ها در رنگ های مختلفی در شب روشن می شوند. تبدیل کننده های انرژی امواج، سیستم های جمع اوری مجدد آب ، صفحات خورشیدی و توربین های بادی تعدادی از شاکله های مهم طراحی سبز به کار گرفته شده در آسمانخراش حبابی هستند.

برج استراتا- هانی رشید ؛ پیچش خلاقیت و پایداری
هانی رشید و آن کوتر ، از بنیانگذاران و مدیران بنیاد معماری اسیمتوت به علت فعلیت های علمی و مبتکرانه خود در دو دهه اخیر ، به عنوان معمارانی پیشرو و طرفدار معماری تحول گرا در عصر اطلاعات و طلایه دار ابداعات فنی در عرصه ساخت و تولید ، توجهات بین المللی بسیاری را به خود جلب کرده اند . رویکرد اصلی این گروه ابداع الگو های نو و به نقد کشیدن وضع موجود است . این معماران در سال ۲۰۰۸ طراحی مجموعه مسکونی را آغاز کردند .این ساختمان مسکونی ۱۶۰ متری ، با ۴۰ طبقه ارتفاع از آپارتمان های مجلل در ساحل ال رها در ابوظبی شکل گرفته است . زمان نهایی بهره برداری از پروژه سال ۲۰۱۱ پیش بینی شده است . ایده اصلی هانی رشید استفاده از روابط ریاضی در مدل سلزی برای خلق فرمی انتزاعی و جاه طلبانه است که نمایانگر توان مالی و اقتصاد رو به رشد امارات متحده عربی باشد . طراحان اسیمتوت ” Asymtote” با استفاده از روش های مدل سای پارامتریک از شروع طراحی تا فاز تولید پیشرفته ، ساختمانی هوشمند و دارای استخوان بندی طره ای شکل را با رویکرد پایداری شکل داده اند که با ارتفاع بی نظیرش در منطقه خط آسمان را شکسته و بر مناظر شهری مسلط شده است .

فرنک گری در منهتن، برج بیکمن؛ ساختمانی چند منظوره با پوسته ایی مواج:
ساخت برج بیکمنbeekman توسط فرانک گری در نیویورک. محل این برج ۷۶ طبقه ی مسکونی در جنوب میدان شهرداری و پل بروکلین ، شامل یک دبستان عمومی، اپارتمان های لوکس ، مکانی برای بیمارستان مرکز شهر نیویورک و جایگاهی برای پارک ماشین در زیر زمین میباشد. ساختار اسکلت ساختمان از بتن مسلح که با پوسته ی فولادی چین دار پوشانده شده است، میباشد. برج با مساحت ۱/۱ میلیون فوت مربع ، یکی از بلندترین ساختمان شهر است.

شهر عمودی تای یی وی؛ مدول های شش ضلعی قابل تطبیق با پیش بینی جمعیت:
عمار” تای یی وی” اهل مالزی،به تازگی از پروژه شهرعمودی ِ رفیع با واحد های مسکونی ۶ ضلعی پرده برداری کرد، که راه حلی برای مشکلات رشد جمعیت در شهرهای آسیایی می باشد. برج خود را به عنوان یک داربست معرفی کرده و همزمان با جمعیت ِدر حال گسترش ، واحد های مدولار می توانند به ساختار اصلی آن اضافه شوند. “تای یی وی ” طرح خود را از نظریه لوکوربوزیه “خانه ماشینی است برای زندگی” الهام گرفته.این پروژه در اصل یک جامعه با گسترش بی رویه را به یک جهت گیری عمودی سوق می دهد. یک ساختار انعطاف پذیر که می تواند به راحتی برچیده و به مکان یا شهری دیگر حمل شود. شهروندان قادر خواهند بود، متناسب با خواسته های هریک از افراد خانواده، واحد یا واحدهای دیگری خریده و به ساختمان خود اضافه کنند و یا برای خانواده های بزرگتر، این واحدها را با هم ترکیب کنند.معمار پیشنهاد میدهد که فضاهای بازِ اضافی می تواند، به فضای سبز،مراکز تفریحی ویا امکانات پژوهشی اختصاص داده شوند.

برج مایکل شماخر؛ هم گرایی عمودی انگاره دینامیسم
دومعماربا نام های Chris Bosse and Tobias Wallisser درشرکتLAVA ازبرج مایکل شماخر قهرمان مسابقات فرمول یک پرده برداری کردند.این برج۵۹ طبقه درمنطقه زیبای Cityscape قراردارد.ویکی ازهفت ساختمانی ست که در جهان باهمکاری قهرمان پیشین فرمول یک ساخته شده و نام وی نشان این ساختمان می باشد.این برج سمبل گذراز تفکرسنتی معماریست.چرا که طراحان این اثرنسل جدیدی ازمعماری راعرضه کرده اند.این سازه توجه محافل معماری را به خودمعطوف کرده است، چرا که چیزیست مثل سازه مکعب یخی پکن و یا موزۀ مرسدس بنزآلمان.این سازه با الهام از دانه های هندسی برف،شکل ایرودینامیک ماشین های فرمول یک، یک کپسول درحال سرعت،حالت سیال مایع،تکنولوژی آینده وساختارهای موجود در طبیعت طراحی شده است. و بر این اساس شکلی فریبنده وغیرقابل پیش بینی دارد که درعین حال بسیارزیبا بوده و از استانداردهای بالایی برخورداراست.دراین سازه ماحالتی ازهنر و معماری می بینیم که با مصالح جدید وخلاقانه ای کارشده است.این پروژه درسال ۲۰۰۹ کلید خورده.

تراس های بیروت؛ هرزوگ ـ دی مورن و بازتعریف بنا در مقیاس شهر
معماران سوئیسی هرزوگ و دی مورن Herzog and de Meuronاین برج آپارتمانی را با صفحه های کف پیش آمده و تراس ها برای بیروت، لبنان طراحی کردند. این طرح به عنوان بخشی از یک طرح کامل برای احیای این منطقه از شهر ، ایجاد شده ، که شامل یک تفرجگاه ساحلی است.

سبک فولدینگ:
فولدینگ ، عمودگرایی ، طبقه بندی و سلسله مراتب را مردود می داند و به جای آن افقی گرایی را مطرح می کند . از نظر فولدینگ همه چیز همسطح یکدیگر است . دلوز در کتاب خود به نام ، فولد ، لایبنیتز و باروک ( ۱۹۸۲ ) جهان را چنین تبیین می کند : ” جهان به عنوان کالبدی از فولدها و سطوح بی نهایت که از طریق فضا ، زمان فشرده شده ، در هم پیچ و تاب خورده و پیچیده شده است . ” دلوز هستی و اجزاء آن را همواره در حال شدن می بیند .
یکی از موارد کلیدی در مباحث مطرح شده توسط دلوز ، افقی گرایی است . دلوز به همراه یار همفکر خود ، فیلیکس گاتاری ، مقاله ای به نام ” ریزوم ” در سال ۱۹۷۶ در پاریس منتشر کرد . این موضوع در کتاب هزار سطح صاف ( ۱۹۸۰) به صورت کامل تر توسط این دو مطرح گردید . رزیوم گیاهی است بر خلاف سایر گیاهان ، ساقه آن به صورت افقی و در زیر خاک رشد می کند . برگ های آن خارج از خاک است . با قطع بخشی از ساقه آن ، این گیاه از بین نمی رود ، بلکه از همانجا در زیر خاک گسترش می یابد و جوانه های تازه ایجاد می کند .
این دو متفکر با مطرح نمودن بحث ریزوم ، سعی در بنیان فکنی اندیشه غرب کردند و اصول اولیه آن را زیر سوال بردند . از نظر آنها ، عقلانیت غرب به صورت سلسله مراتب عمودوار ، درخت گونه و مرکز مدار است .

این فایل دارای ۴۸ اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد. 

  انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 89

برچسب های مهم

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "فایل سل 7 فروشگاه کالا و فایل های کاربردی و مورد نیاز شما..." می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما